Turystyka medyczna w Polsce

Turystyka medyczna w Polsce

W obliczu wszystkich kłopotów gospodarczych, które nękają Europę, nie dziwi fakt, że polska turystyka medyczna przeżywa rozkwit.

Tak długo, jak istnieją kraje, które oferują niedrogie rozwiązania w zakresie opieki zdrowotnej, osoby poszukujące opieki medycznej za granicą nadal będą korzystać z tego dobrodziejstwa.

Od momentu przybycia na lotnisko w Warszawie, pacjent wie, że nie ma potrzeby przechodzenia przez męczące doświadczenie wizyty w lokalnym szpitalu – może uzyskać dokładnie taką samą usługę, bez długiego oczekiwania, za znacznie niższą cenę.

Czym właściwie jest turystyka medyczna?

Turystyka medyczna to praktyka podróżowania poza granice swojego kraju w celu uzyskania usług medycznych niedostępnych lokalnie. Najlepszym tego przykładem jest leczenie dzieci chorych na raka, które mogą być leczone w krajach, gdzie opieka zdrowotna jest lepsza niż w kraju ich pochodzenia.

Koszt opieki zdrowotnej w tych krajach jest znacznie tańszy niż np. w USA, a wiele dzieci musi podróżować za granicę, aby uzyskać najlepszą opiekę. Turystyka medyczna jest rozwijającą się branżą, a liczba procedur wykonanych za granicą wzrosła z 5 milionów w 2007 roku do ponad 7 milionów w 2015 roku.

Spojrzenie na branżę turystyki medycznej w Polsce jest jednym z największych rynków w Europie

Turystyka medyczna – ile można zaoszczędzić

Idea turystyki medycznej jest prosta: jeśli potrzebujesz opieki medycznej, możesz ją uzyskać za granicą za ułamek kosztów w porównaniu do uzyskania jej w swoim kraju. Niektóre z najczęstszych zabiegów wykonywanych w Polsce obejmują takie obszary jak: chirurgia plastyczna, wymiana stawu biodrowego i kolanowego, usunięcie zaćmy, implanty dentystyczne i ekstrakcje zębów. Oprócz opieki medycznej, niektóre kraje mają szereg opcji wypoczynkowych. To w Polsce dość nowy temat ale wciąż się rozwija

Dlaczego warto wybrać turystykę medyczną do Polski

W przeciwieństwie do innych krajów na tej liście, Polska jest popularnym kierunkiem dla osób poszukujących leczenia za granicą. Dzięki niskim kosztom, kraj ten jest szczególnie atrakcyjny dla zagranicznych turystów. Co więcej, centralne położenie kraju sprawia, że jest on dostępny dla tych, którzy przyjeżdżają z daleka. Można tu również znaleźć niedrogie leczenie, jeśli odwiedzasz kraj w interesach, dzięki czemu możesz polączyć biznes z leczeniem.

Turystyka medyczna – Jakie są powody?

Dla turystów medycznych opieka medyczna jest towarem, a nie koniecznością. Niektóre z głównych powodów, dla których ludzie decydują się na wyjazd za granicę w celu uzyskania opieki medycznej, to niższe ceny, lepsza jakość, krótszy czas oczekiwania i możliwość wyboru rodzaju leczenia. Wielu lekarzy uważa, że leczenie w kraju jest nie tylko niebezpieczne, ale również nieetyczne. Dla pacjentów, którzy szukają szybkich rozwiązań medycznych, istnieje wiele niedrogich ośrodków medycznych, które specjalizują się w turystyce medycznej. Dla przykładu, Polska jest jednym z częściej wybieranych kierunków wśród miejsc docelowych dla podróży medycznych.

Jeśli szukasz świetnego miejsca na wakacje, to Polska może być właśnie tym miejscem. Polska jest jednym z głównych ośrodków turystyki medycznej w Europie i może poszczycić się szeroką gamą dostępnych zabiegów medycznych. Od opieki stomatologicznej po medycynę estetyczną, można tu znaleźć praktycznie wszystko pod słońcem.

Czego możesz się spodziewać po przyjeździe?

Polska cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów medycznych jako miejsce tanich operacji. Podczas gdy niektóre z polskich szpitali były krytykowane za niespełniającą standardów opiekę, inne chwalono za ich zaawansowaną infrastrukturę i nowoczesny sprzęt. Kraj słynie również z doskonałej opieki stomatologicznej, zwłaszcza w zakresie stomatologii estetycznej. Inne popularne zabiegi to fizjoterapia, fizykoterapia, medycyna estetyczna i endokrynologia.

Badania na miejscu?

Z danych ankietowych wynika, że części pacjentów nie motywowało tylko to, ile pieniędzy zaoszczędziliśmy, ale to, że zaoszczędziliśmy czas i pieniądze związane z podróżą za granicę w celu leczenia. Większość pacjentów była bardzo zadowolona z jakości opieki, którą otrzymali. Zgłaszali, że otrzymują więcej uwagi niż w swoim kraju.

Przed zabiegiem medycznym często przeprowadza się badania i procedury, aby upewnić się, że zabieg jest bbezpieczny. W przypadku turystyi medycznej badania te przeprowadza się po przyjeździe pacjenta na miejsce do szpitala

Zabieg w Polsce – taniej i prządnie

Celem turystyki medycznej jest zapewnienie lepszej jakości opieki zdrowotnej przy niższych kosztach niż obecnie dostępne. Chociaż idea turystyki medycznej jest stosunkowo nowa, to jednak istnieje ona od zarania dziejów. Wiele krajów na świecie odnotowało ogromny wzrost turystyki medycznej, szczególnie w Azji i Ameryce Południowej, ze względu na wysokie koszty związane z tradycyjną opieką zdrowotną.

Zaletą prowadzenia zabiegów w Polsce jest fakt, że jest to kraj bliższy kulturowo Europie zachodniej oraz Stanom Zjednoczonym niż daleka Azja.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Scroll to top
0
Would love your thoughts, please comment.x